DUNGEONS & DRAGONS ESSENTIALS KIT

Obrázek na pozadí převzat z – dnd.wizards.com

Dnešním dnem vychází nový produkt společnosti Wizards of the Coast LLC. Tím produktem není nic jiného, než DUNGEONS & DRAGONS ESSENTIALS KIT – soubor pravidel pro nové začínající hráče.

Co by nás mělo v tomto novém modulu čekat? Jedná se snad pouze o obdobu DUNGEONS & DRAGONS STARTER SETU, jakési základní krabice osekaných pravidel pro nezkušenou družinu? Tak se alespoň domnívají někteří lidé v diskuzích na zahraničních fórech. To abychom se na to podívali… 

Původní STARTER SET obsahuje: 64 stran dobrodružství Lost Mine of Phandelver (Ztracený důl Fendelveru, pozn. redakce), osekaná a zjednodušená pravidla pro hráčské postavy do 5. úrovně, pět předpřipravených deníků pro postavy a šest hracích kostek.

A co D&D ESENTIALS KIT? Ten má obsahovat nově designovaná, leč stále osekaná pravidla o 64 stranách pro povolání bojovníka, klerika, kouzelníka, tuláka a nově i barda od 1. do 6. úrovně. Velkou novinkou je varianta pravidel, tzv. „1-on-1 rules“, která by měla hru optimalizovat pro DM a jednoho hráče. Dále dostanete do rukou nové dobrodružství Dragon of Icespire Peak (Drak z Ledového štítu, pozn. redakce), které si vzal na starost Chris Perkins, a s nímž lze volně navázat na původní kampaň Starter setu. Z rukou zmíněného autora již vyšlo např. přepracování dobrodružství Curse of Strahd (Strádovo prokletí, pozn. redakce) pro pátou edici D&D, které je považováno za velmi precizní počin a aktuálně nejlépe hodnocenou kampaň.

Přiložena bude samozřejmě i mapa Sword Coast (Mečového pobřeží, pozn. redakce), mapa Phandalinu,  zástěna pro DM, která v původním Starter setu chybí, dále sada karet pro různé předměty a také pomocná pravidla. V neposlední řadě modul obsahuje i několik deníků postav a sadu základních sedmi kostek. K nim je navíc přidaná jedna extra d20. Zřejmě proto, abyste mohli najednou házet s výhodou i nevýhodou. Dále se zde nachází i jedna d10 a tři kusy d4 navíc. To vše zabalené do poměrně pěkné krabice za cenu – $24.99.

Závěrem: Páni z Wizards of the Coast se pokusili o inovaci a dali původní „startovní krabici“ novou tvář obohacenou o několik novinek. Domníváme se, že drtivou většinu hráčů, kteří si prošli původní dobrodružství ve Phandalinu, bude hlavně zajímat možnost navazující kampaně, na níž Chris Perkins jistě odvedl pečlivou a profesionální práci. Sami jsme zvědaví, jak se celý počin nakonec bude hrát, a zda zůstane rovnocenným partnerem původního Starter setu či jej úplně zastíní i z hlediska toho, co se bude zdát více přitažlivější si jako první pořídit začínajícím hráčům D&D.

Na úplný konec dodáváme malou poznámku. Od dnešního dne je D&D ESENTIALS KIT k dostání na zahraničním internetovém obchodě Target prozatím jen exkluzivně pro USA, Mexiko a Kanadu. Na všech ostatních prodejnách se na něj můžeme těšit až od 3. září 2019.

Drakobijec TheLacrot

Autor článku

TheLacrot

Vladimír "TheLacrot" Sattran

Redaktor

thelacrot(@)gmail.com

Nejnovější článek

Komentář:

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *

© 2019 Drakobijec.cz | Všechna práva vyhrazena

Tato webová stránka není podporována, odsouhlasena, sponzorována, nebo specificky schválena společností Wizards of the Coast LLC. Tato webová stránka může využívat ochranných známek a jiného intelektuálního vlastnictví Wizards of the Coast LLC, které jsou povoleny v rámci politiky společnosti Wizard pro fan stránky. Například Dungeons & Dragons®, jež je obchodní značkou vlastněnou Wizards of The Coast. Pro více informací o společnosti Wizards of the Coast LLC a jejich obchodních značkách navštivte jejich webové stránky (www.wizards.com).