O projektu

Vítáme všechny drakobijce na webových stránkách projektu, který má za úkol stmelit českou komunitu hry na hrdiny Dungeons & Dragons pod jediný praporec.

Obrázek na pozadí vytvořil/a – Mikeypetrov

Kam směřujeme

Tento projekt vznikl takřka již v roce 2018 jako iniciativa nadšenců, hráčů deskových her a rozličných RPG systémů, kteří jistého letního odpoledne objevili kouzlo Dungeons & Dragons 5. edice, která představovala to, co již dlouhou dobu hledali. Okouzleni světově nejhranější hrou na hrdiny si trochu posteskli, že neexistuje žádný prostor, kde by se mohli čeští hráči a fanoušci D&D scházet, vyměňovat si názory, zkušenosti nebo mít možnost si najít spoluhráče. Po jisté velice dlouhé meditaci vyšlo najevo, že bychom rádi takový prostor vytvořili sami, a tak vznikl nejprve náš Discord server, který začal velice rychle plnit svou funkci a nedlouho poté i webové stránky Drakobijec.cz.

Co máme v plánu?

  • Spojovat lidi a bavit je.
  • Vytvořit společný a ucelený prostor čistě pro všechny české hráče D&D, kteří jsou po menších komunitách roztroušeni na různých podobně zaměřených webových stránkách týkajících se ostatních systémů her na hrdiny nebo čistě obecných témat kolem fantasy subkultury, apod.
  • Umožnit všem hráčům najít si spoluhráče a přátele skrze inzerci, sdílet své názory, myšlenky, zkušenosti, výtvory (kresby, hudbu, vlastnoručně vyrobené herní pomůcky, aj.) či se jinak moci podílet na obohacování komunity D&D (viz náš Discord server a Facebook).
  • Psát články o novinkách na české i zahraniční D&D scéně a zveřejňovat psaný obsah v našem mateřském jazyce pro anglicky nehovořící či méně jazykově nadané hráče. Dále psát recenze a návody pro různě zkušené hráče – to vše s vlastní přidanou hodnotou, názorem a komentářem.
  • V pozdější fázi na výše zmíněná témata vytvářet videa a streamovat na platformách youtube a twitch. Nevylučujeme ani zveřejňování záznamů z vlastních hraných kampaní.
  • Pořádat vlastní komunitní festival / sraz či se oficiálně účastnit jako projekt podobně zaměřených událostí.
  • Rozšiřovat povědomí o velikosti české D&D komunity, abychom oficiální tvůrce přesvědčili o uspíšení realizace plánu na českou lokalizaci.

Máš co nabídnout a chceš se k nám přidat? Máš zájem o spolupráci či být naším sponzorem? Kontaktuj nás!

© 2019 Drakobijec.cz | Všechna práva vyhrazena

Tato webová stránka není podporována, odsouhlasena, sponzorována, nebo specificky schválena společností Wizards of the Coast LLC. Tato webová stránka může využívat ochranných známek a jiného intelektuálního vlastnictví Wizards of the Coast LLC, které jsou povoleny v rámci politiky společnosti Wizard pro fan stránky. Například Dungeons & Dragons®, jež je obchodní značkou vlastněnou Wizards of The Coast. Pro více informací o společnosti Wizards of the Coast LLC a jejich obchodních značkách navštivte jejich webové stránky (www.wizards.com).